iota

IOTA jest kryptowalutą, która została zaproponowana w 2015 roku. Różni się ona od innych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, ponieważ działa ona na zupełnie innej zasadzie niż blockchain. Zamiast tego, IOTA korzysta z technologii Tangle, która pozwala na bezpłatne i natychmiastowe przesyłanie pieniędzy oraz danych między użytkownikami.

IOTA została stworzona z myślą o Internet of Things (IoT), czyli sieci przedmiotów internetowych. IoT to połączenie milionów różnych urządzeń, takich jak telewizory, telefony czy lodówki, z internetem, co pozwala im na wymianę danych i automatyzację procesów. IOTA jest przeznaczona do pracy z tymi urządzeniami, co pozwala na bezpieczne i szybkie przesyłanie danych między nimi.

Jedną z najważniejszych cech IOTA jest to, że jest ona skalowalna. Oznacza to, że im więcej użytkowników korzysta z sieci, tym lepiej ona działa. W przeciwieństwie do blockchain, gdzie liczba transakcji na sekundę jest ograniczona, IOTA pozwala na przesyłanie nieograniczonej liczby transakcji.

IOTA jest również zdecentralizowana i anonimowa. Transakcje są potwierdzane przez innych użytkowników, a nie przez centralną jednostkę, co zapewnia bezpieczeństwo i prywatność.

Kolejną zaletą IOTA jest to, że jest ona bezpłatna. W przeciwieństwie do innych kryptowalut, gdzie trzeba płacić opłaty za każdą transakcję, w IOTA nie ma takiej potrzeby. Jest to możliwe dzięki temu, że transakcje są potwierdzane przez innych użytkowników, a nie przez centralny system.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *